Tech

Instagram Fotoğraflarını Cihazınıza Kaydetme Hacki

March 3, 2016

Instagram’da bazen o kadar güzel fotoğraflarla karşılaşıyorsunuz ki kaydetmek, daha sonra yeniden bakmak ve hatta baskı alıp sağa sola asmak istiyorsunuz. Bilgisayar ya da telefonunuza instagram fotoğraflarını kaydetmenin ve bunu herhangi bir program ya da ne olduğu belirsiz websiteleri olmadan yapmanın yolu için okuyunuz efendim…

instagram

Önceden Instagram.com websitesi üzerinden sitenin html kodundan fotoğrafı yeni sekmede açıp kaydedebiliyordunuz. Ancak bunu farkedip kaynak kodunu değişik bir formata, şekle şemale sokmuşlar. Örneğin:

“.3.1.0.0.$https=2//scontent-fra3-1=1cdninstagram=1com/t51=12885-15/e35/12751438_241212102880924_1867961218_n=1jpg?ig_cache_key=0MTE5NzYzMDQxNDU0MjU2NDA3NA%3D%3D=12.2”

Ortada doğru düzgün bir link olmayınca indirilemiyor tabi. Başta 2-3 dakika boyunca bir algoritması var mı acaba diye çözmeye çalışıp denedim ama işe yaramadı. İnternetteki instagram fotoğraflarını bilgisayarınıza kaydeden programlar ya da websitelerine de hiç güvenmediğim ve sevmediğim için kullanmak istemiyordum. Sonra basit bir hack geldi aklıma!

Neyse sözü uzatmadan nasıl bir yöntem kullandığımı söyleyeyim. Instagram dışında kullanmayı çok sevdiğim bir diğer görsel sosyal ağ Pinterest derdime derman oldu. Pinterest, herhangi bir internet sitesinde karşılaştığınız ya da sitede takip ettiğiniz bir üyenin paylaştığı fotoğrafları kendi albümlerinize pinlemenizi sağlayan bir uygulama. Bu pinleri board denilen kategoriler altında topluyorsunuz. Pinterest’e giriş yaptıktan sonra (üye değilseniz olmanızı tavsiye ederim) sağ alttaki + butonundan pin from a website a tıklayıp instagramdaki fotoğrafın linkini yapıştırıyorsunuz. Ve istediğiniz board a pinliyorsunuz. İsterseniz sizden başka kimsenin göremeyeceği secret board lar da oluşturabilirsiniz. Sonrasında pini açıp kolaylıkla fotoğrafa sağ tıklayıp farklı kaydet seçeneği ile kaydedebilirsiniz.

@burakoue

instagram-hack

Share this article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *